piątek


na czerwonym dywanie

Kilka dni temu ogłoszono nominacje do jednych z najważniejszych koreańskich nagród filmowo-telewizyjnych Paeksang Arts Awards. Wśród nominowanych znalazło się kilku Panów z "bukietu". Tym bardziej cieszą mnie te wyróżnienia, bo w najważniejszych kategoriach przypadły one Kang Dong Won'owi, Won Bin'owi oraz Lee Min Ki'emu.Nagrody wręczane są z wielką pompą w iście hollywoodzkim stylu tj. z czerwonym dywanem, w świetle błysku fleszy i jupiterów, z przemówieniami, podziękowaniami itp.Kang Dong Won (za Secret Reunion/Sworn Brothers) i Won Bin (za Mother) będą ze sobą rywalizować (oraz z 3 innymi aktorami) w kategorii "Najlepszy aktor". Czy ja już gdzieś pisałam, że Won Bin i Kang Dong Won są dobrymi przyjaciółmi? Lee Min Ki (brawo MinKi!) został nominowany w kategorii "Najlepszy nowy aktor" (za Haeundae). Nie wiem jaki z niego nowy aktor, skoro ma za sobą kilka filmów pełnometrażowych, ale to widocznie za mało jak na koreańskie standardy.


Filmy "Haeundae" (najbardziej kasowy przebój ubiegłego roku), "Mother" (był pokazywany w Cannes w 2009, oraz był koreańskim tegorocznym kandydatem do nominacji do Oskara) oraz "Secret Reunion" (w kinach dopiero od 3 tygodni) dostały również nominację za najlepszą reżyserię oraz dla najlepszego filmu.Wyżej wymienieni Panowie znaleźli się także w kategorii "Najpopularniejszy". Ale tu akurat jest jeszcze kilkanaście innych nazwisk w tym Jang Geun Suk (za Itaewon Homicide).

Nagrody są przyznawane od 1965 roku. Wyniki poznamy już 26 marca 2010 roku. Lista wszystkich nominowanych znajduje się między innymi tu. Oficjalna strona jest mało przydatna, gdyż jest po koreańsku.

Ja osobiście już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę wszystkich trzech panów na czerwonym dywanie. Trzymam kciuki. :D

Aha powinam była tu zaznaczyć: O ILE PRZYJDĄ!!!!!
Bo kurczę, tylko Lee Min Ki przyszedł (i dostał nagrodę- Gratuluję!), a już pozostali NIE, Panie Kangu jak tak można! Ja nawet oglądałam na KBS World transmisję, z której rozumiałam tylko jak mówili "dziekuję".....Eh..... pewnie Pan Kang woli w tym czasie "wystrugać" sobie jakiś stołek....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane.
Komentarze z linkami + "Zapraszam do mnie" będą usuwane.