piątek


współlokator
„Jae Joong był na początku tego roku w Australii z Junsu oraz Yuchun'em. Po powrocie do Korei i spędzeniu tam kilku dni, był ponownie widziany tym razem w Kanadzie, ale nie z kolegami z zespołu, ale z liderem grupy SS501, Kim Hyun Joong 'iem.” Zgodnie z doniesieniami koreańskich mediów "Obaj zachowywali się tak, jakby nie chcieli być rozpoznani, mieli przefarbowane włosy na czarno*. Na luzie robili zakupy w centrum handlowym. Podobno, ta prywatna wycieczka była zaplanowana przez Jae Joonga"

Choć mogą wydawać się rywalami, ponieważ pracują w tym samym przemyśle muzycznym, w prywatnym życiu są przyjaciółmi od 6 lat.

Song Yu Joong, koreański krytyk (!?) tak wypowiedział się o ich znajomości "Obaj pracują dla różnych agencji, ale poznali się jeszcze przed debiutem. Obaj będąc małoletnimi ciężko pracowali, obaj także wywodzą się z nisko sytuowanych rodzin i obojga spotkał podobny los. Dlatego mogą służyć sobie nawzajem duchowym wsparciem. Jae Joong jest najmłodszym dzieckiem spośród 9 rodzeństwa. Kiedy miał 15 lat, po przejściu przez przesłuchania do SM, przeprowadził się ze swojego rodzinnego miasta do Seulu. Przez okres dwóch lat, chcąc płacić za czesne, musiał pracował jako kelner, roznosiciel gazet. Przyjmował też inne prace, aby móc  utrzymać
się w mieście. Podobnie Kim Hyun Joong, wychował się w nisko sytuowanej rodzinie i także samodzielnie pracował na swoje utrzymanie.”

DBSK debiutowało w 2004 roku, a SS501 w 2005 roku. Obecnie te zespoły są najpopularniejszymi grupami w Azji. Krytyk Song Yu Joong powiedział: „Nieważne jak zapracowanie były oba zespoły, oni zawsze znaleźli czas aby się spotkać na gruncie prywatnym. W 2009 roku, SNSD siostrzana grupa DBSK (z tej samej agencji) miała swój koncert, obie grupy zgrały się ze sobą aby wspólnie tam iść.
Zapraszają się także nawzajem na wspólne oglądanie filmów. Obecnie Jae Joong Kim i Kim Hyun Joong pomieszkują ze sobą.

Song Yu Joong wyjaśnia: "chociaż, obaj mają zagwarantowane mieszkanie z pozostałymi członkami swoich zespołów przez swoje agencje, Kim Hyun Joong wynajmuje również we własnym zakresie apartament w Seulu. Jae Joong od dłuższego czasu przychodził do Kim Hyun Joonga, aby tam grać (chyba w gry komputerowe...). Od zeszłego lata, kiedy wytoczono sprawę sądową przeciwko SM,
Jae Joong anulował swoje miejsce w mieszkaniu wynajętym przez agencję. Ponieważ, jego miejsce zamieszkania w Korei, było oblegane przez wielu fanów, JaeJoong Kim musiał zdecydować się na tymczasowe mieszkanie w apartamencie Hyun Joonga. Przeważnie spędza tam 3 dni w tygodniu. (a co z resztą? śpi pod mostem czy co?)

Zarówno JaeJoong jak i Hyun Joong umieją gotować i lubią pić, dlatego zapewne obaj będą przygotowywać swoje ulubione potrawy, pić do nich alkohol i zwierzać się sobie ze swoich problemów albo dyskutować o muzyce lub poruszać inne tematy.
Dorastali w podobnych warunkach, pracowali ciężko, stali się sławnymi idolami - to jest zrozumiałe, że potrafią się ze sobą dogadać."

Hmmm, czemu ja nie mieszkam naprzeciwko...  

Aha, na pewno w przyjaźni pomaga im to, że są z tego samego roku, nie wiem na ile to prawda, ale ponoć tylko osoby z jednego rocznika, mogą być prawdziwymi/najlepszymi przyjaciółmi w Korei. Ma to podobno wynikać  z ich dbałości o przestrzeganie hierarchii konfucjańskiej zakorzenionej w społeczeństwie, a jak wiadomo osoby z tego samego roku są sobie równe...

* to tylko Hyun Joong miał czarne włosy, a JaeJoong raczej ciemno brązowe.... tak przynajniej widać na zdjęciach.
 

Wpis powstał na podstawie artykułu z japońskiego Magazine Ladies z lutego tego roku, tłumaczenie angielskie na stronie kpoprants.wordpress.com

Komentarze są moderowane. Wpisy z cyklu " link" + "zapraszam do mnie" będą usuwane.

4 komentarze:

 1. Jaejoong już nie mieszka z DBSK? A jak jest w Japoni to gdzie mieszka? świetny blog;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre pytanie. Nie wiem czy się ktoś połapie, gdzie i z kim kto teraz mieszka, na razie mam wrażenie, że ostatnio wszyscy pozostają gdzieś w rozjazdach (Yunho w USA, Changmin w Korei a przedem jeszcze kręcił "Paradise Ranch" na Jeju, Junsu w Chinach, JaeJoong hhmm no właśnie, czy jeszcze w Korei czy już w Japonii, a może będzie tylko dolatywał do Japonii, kto tam wie..., Yuchun to samo parę dni tu pare dni tam....)i nie mają za wiele okazji do mieszkania razem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Blog prawie doskonały. Prawie bo dwaj chłopcy (faceci, mężczyźni) to OBAJ.
  OBOJE to chłopak i dziewczyna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dajcie dokładny adres HyunA (Z 4Minute)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane.
Komentarze z linkami + "Zapraszam do mnie" będą usuwane.