środa


[Nowy] szybki jak outsider
Shin Ok-cheol będąc nastolatkiem zainteresował się rapem. Był to czas, kiedy na koreańskiej scenie muzycznej istniało wielu dobrych raperów. Ok-cheol szybko zorientował się, ze jeśli będzie chciał coś osiągnąć w tej dziedzinie, będzie musiał czymś się wyróżnić. Postawił więc na szybkość. Zauważył bowiem, że jest niewielu raperów, którzy mają "szybki styl". Ćwiczył więc i ćwiczył i jeszcze raz ćwiczył i ćwiczył i jeszcze raz ćwiczył i nawet nie zauważył kiedy w ciągu kilku lat stał się najszybszym raperem w Korei i prawdopodobnie także na świecie.  koreański Outsider, najszybszy raperShin Ok-cheol urodził się 21 marca 1983 roku w Korei. Znany jest pod swoim pseudonimem artystycznym Outsider. Jak sam stwierdził, aby dobrze zrozumieć siebie i odkryć nowe strony swojej osobowości trzeba przebywać czasami na osobności. Jak widać Outsider musi często przebywać sam na sam i pewnie musi już znać siebie na wylot, skoro wybrał ten pseudonim. Jego znajomi nazywają go "Maestro Shin", "Boss Shin", "Tycoon Shin".

Zaczął grać i pisać teksty jeszcze w szkole średniej. Przez kilka lat tworzył i występował na scenie undergroundowej. Debiutował w 2004 roku mini albumem „Come Outside”. W 2007 roku ukazał się jego pierwszy album „Soliloquist” z którego pochodzi ""Like a Man". Prawdziwy rozgłos i uznanie pojawiało się dopiero w 2009 roku, wraz z albumem „Maestro”, na którym znalazł się utwór "Loner". Współpracował z wieloma znanymi koreańskimi raperami takimi jak MC Sniper (który obecnie jest jego mentorem) L.E.O, Illnit, DJ R2, Bae Chi Gi, K.Will, Dok2. Co jakiś czas interesują się nim amerykańskie zespoły i raperzy.

Outsider od początku swoich publicznych występów wzbudzał zachwyt. I nie ma się co dziwić. Chłopak wyrzuca z siebie słowa jak karabin maszynowy. Chociaż nic nie rozumiem, to jego szybkość jest czasami niesamowita, a co najważniejsze wszystkie słowa które wypowiada, (zdaniem Koreańczyków) są zrozumiałe. No cóż, Outsider ćwiczy wyraźną dykcję już od ponad 10 lat. Twierdzi, że każdy może dojść do jego szybkości jeśli tylko będzie dostatecznie dużo ćwiczył.

Outsider jest prawdopodobnie najszybszym raperem na świecie. Jednak obecny rekord w księdze Guinnessa należy do Amerykanina (15 sylab ba sekundę) i niestety Koreańczyk, nie może być wpisany ponieważ rapuje tylko w języku koreańskim i trudno to porównać do angielskiego. Niektórzy również uważają, że w języku koreańskim łatwiej jest szybciej rapować. W każdym bądź razie,
jeszcze do niedawna oficjalnym rekordem Outsidera było 17 sylab w 1 sekundę!!! Obecny rekord to już 18 sylab na sekundę!!!

Outsider z uśmiechem na ustach stwierdził, że oczywiście zdarza mu się pomylić podczas występów. Dodał ze śmiechem, że kiedy był jeszcze mało znany nikt nie zauważał jego błędów, ale teraz kiedy ludzie znają jego teksty każdy tylko czeka na jego pomyłkę, aby mu to wytknąć.

Outsider jak na zachodniego rapera nie przystało, nie pali, ubiera się raczej grzecznie (choć "na luzie", szczególnie kilka lat temu miał luźniejszy styl + do tego miał na głowie coś jak warkoczyki), często elegancko (przynajmniej obecnie), ma dobre kontakty z rodzicami - słucha opinii mamy w sprawach strojów scenicznych, lubi mądre i seksowne dziewczyny, na kilometr widać, że jest optymistą i bardzo otwartym człowiekiem, jest molem książkowym Jego ulubioną autorką jest Virgina Wolf. Miesięcznie jest w stanie przeczytać 10 książek.

Outsider
powiększy na tym blogu grono chłopaków, którzy lubią kobiety starsze od siebie.  Jest też jak na razie najniższym Koreańczykiem na tym blogu - ma 170 cm (w porywach do 172).
Kiedy zdarza mu przebywać w obecności innych znanych osób z showbiznsu, trochę się martwi (ale bez przesady) swoim wzrostem, ponieważ  jest zawsze najniższy.  Waży  57 kg.
Tuż po debiucie ważył 90 kg, więc miał sporą nadwagę. Niedawno schudnął 8 kg i pojawiała się informacja, że do tej pory zrzucił 38kg!!!! (ale jak wychodzi mi z rachunku matematycznego, musiał w między czasie jeszcze przytyć). Po tym jak schudnął, fani uznali, że wygląda niezdrowo, jakby był na coś chory... Jaka jest jego dieta? "Kiedy rapujesz z szybkością 300km/godzinę, kilogramy same znikają"-powiedział. 
Outsider aby powiększyć pojemność płuc, biega co tydzień w pół maratonie to jest na dystansie 20 km. W wolnych chwilach trenuje także taekwondo i gra w piłkę nożną.

 Czym mnie ujął Outsider? Po pierwsze talentem. Tym bardziej, że jest to talent nabyty. I to mi najbardziej imponuje. Żeby dojść do tego miejsca gdzie jest obecnie musiał zacząć ćwiczyć 10 lat temu. Wiedział czego chce i do tego dążył. Kosztowało to go wiele lat pracy, ale jak widać był zdeterminowany. I właśnie po wywiadach z nim to widać tą pewność siebie, że wie co robi, co chce osiągnąć i do tego właśnie  dąży. Jego motto to "Być tak szybkim i nowatorskim/świeżym (jeśli chodzi o muzykę) jak nikt inny".

Pseudonim Outsider naprawdę do niego pasuję, bo chyba on rzeczywiście sporo czasu poświęca na przemyślenia, bo wygląda na takiego, co ma poukładane w głowie. Co mi się rzuciło w oczy to jego nad wyraz rozwinięta jak na Koreańczyka mowa ciała (gestykulacja, mimika), co może wynika już bardziej z "luźnego stylu" większości raperów.

Muszę się przyznać, że nie za bardzo przepadam za rapem, hip hopem itp. Jakoś nie przemawiają do mnie teksty utworów z tego gatunku. Nie za bardzo podoba mi się także styl życia np. amerykańskich raperów, którzy chodzą obwieszeni złotem, w towarzystwie roznegliżowanych pań i śpiewają o niesprawiedliwościach tego świata. Może dlatego, że Outsider w ogóle nie pasuje do wizerunku typowego rapera, tak bardzo mi się spodobał. Poza tym z tego co zauważyłam Outsider rapuje najczęściej o emocjach, szczęściu, samotności, zazdrości itp. Niestety, stosunkowo trudno jest znaleźć anglojęzyczne teksty jego piosenek.


Tu Outsider mówi o swojej ostatnim mini albumie. No właśnie czy tak wygląda typowy raper? :P


 Nie wiem czy tu akurat dobrze słychać jak szybko rapuje ( jest parę innych utworów na których jest niesamowity) , ale zdecydowałam się na ten właśnie clip, ponieważ jest  bardzo klimatyczny i odnosi się do poprzedniego video.
">

Komentarze są moderowane. Wpisy z cyklu " link" + "zapraszam do mnie" będą usuwane.

4 komentarze:

 1. obejrzałam w ciekawości parę jego live'ów i ... omg jestem pod wrażeniem, ma naprawdę talent. Jego rap w Loner i Acquaintance jest obłędny

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam szczerze, że nie przepadam za koreańskim rapem, niespecjalnie mnie przyciąga, zdecydowanie bardziej podoba mi się on u Japończyków....ale...Ahhh...on jest niesamowicie utalentowany. Aż mi szczęka opadła, nie potrafię sobie wyobrazić jak można tak szybko mówić, śpiewać. Zdecydowanie należy mu się ten rekord w księdze Guinnessa...i wydaje mi się, że koreański jest trudniejszym językiem od angielskiego, zwłaszcza w wymowie. Nie wiem kto wymyslił takie beznadziejne zasady..:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę wytknąć Ci błąd. Najniższy na tym blogu jest Hyde - ma tylko 157 cm.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowity on jest, jestem pod wielkim wrażeniem i podziwiam go za ciężką pracę aby osiągnąć taki poziom, która jak widać nie poszła na marne :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane.
Komentarze z linkami + "Zapraszam do mnie" będą usuwane.