czwartek


pełen ideałów yunho

„Jestem bardzo wdzięczny, że ludzie myślą, że jestem męski, że mam charyzmę i że jestem osobą posiadającą zdolności przywódcze. Pomimo, że posiadam wszystkie te cechy to w rzeczywistości, w stosunku do ludzi, którzy są mi bliżsi, jestem kimś, kto jest trochę kapryśny i błaznowaty”
YunhoJung Yunho jest trochę niedopieszczony na tym blogu. Aby poprawić nieco tą sytuację, tym razem Koreańczyk powie coś o sobie - to znaczy, że dziś będzie wywiad z lipcowego wydania Marie Claire (2010), czyli w sumie bardzo na czasie. Sam wywiad nie jest może zbyt odkrywczy, ale zakładając, że prawie nic tu jeszcze o nim z osobna nie pisałam, to cokolwiek bym sobie tu nie zamieściła, będzie dobre. Chłopak trochę się rozgadał, bo sam tekst jest trochę długi, ale zważywszy, że Yunha jest trochę tu mało to niech przynajmniej dzisiaj będzie go pod dostatkiem :P

Wywiad pojawił się w czasopiśmie z ładną sesją zdjęciową z Hong Kong’u. Wszystkie zdjęcia tu zamieszczone pochodzą właśnie z niej.

1. Nawet jeśli nie jesteś w stanie odczuć wakacyjnego nastroju podczas przemieszczania się pomiędzy różnymi miejscami [które odwiedzasz] ponieważ pracujesz, to [ciekawi mnie] jak minęła Ci sesja zdjęciowa w Hong Kong'u?
Jung Yunho: Hong Kong to miejsce, które odwiedziłem ponownie po dłuższej przerwie i byłem bardzo zaskoczony i zdumiony, gdy pojawiłem się na lotnisku i zobaczyłem aż tylu fanów, stąd podczas pobytu w Hong Kong'u doświadczyłem dużo ciepła i życzliwości. [Nie przeszkadzało mi] nawet [to], że musieliśmy nagle zmieniać nasze plany z powodu zbyt dużej liczby przybyłych fanów i przenosić sesję zdjęciową na godzinę 3 nad ranem, tj. wtedy kiedy nikogo nie było na ulicy. Miałem również okazję spacerować ulicami Hong Kong'u o 3 nad ranem. To było nowe, odmienne doświadczenie i sprawiło, ze cała sesja nabrała nowego znaczenia. Piękna sceneria nocnego Hong Kong'u naprawdę nie jest zła - samopoczucie samo poprawia się tylko poprzez patrzenie na nią.

2. Jakie to uczucie, spotykać za granicą tylu fanów?
Jung Yunho: Zaskoczenie i zdumienie w jednym czasie. Dzięki tej sesji mogłem powtórnie odczuć głęboką wdzięczność - chociaż nie byliśmy w stanie przyjechać i spotkać się z nimi, jesteśmy im naprawdę wdzięczni za to jak oni zawsze próbują nam pomagać. Zawsze tęsknię za fanami.

3. Lubisz podróżować? Jestem tego bardzo ciekawy, ale nie mam tu na myśli ani piosenkarza czy aktora Uknow YunHo, ale Jung Yunho, jaki typ wakacji on osobiście zazwyczaj lubi?
Jung Yunho: Lubię podróżować bez bagażów. Zazwyczaj wybieram [wtedy] plażę, tam mogę rozmawiać z przyjaciółmi, wtedy takie niezaplanowane wakacje nie są złym pomysłem. To nie musi być jakieś bardzo oddalone miejsce - dopóki jest się z ludźmi z którymi jesteś blisko, to wtedy taki wyjazd będzie sprawiał radość.

4. Ah, Czy myślałeś kiedyś, że 'jestem kimś tak samo zwyczajnym jak inni ludzie w moim wieku’? Czy kiedykolwiek czułeś, że oddaliłeś się gdzieś daleko od nich?
Jung Yunho: Upłynęło dużo czasu od mojego debiutu, dlatego mam poczucie, że odbyłem długą podróż. Ale kiedy popatrzę dookoła na ludzi, którzy przemierzyli tę drogę wraz ze mną, wtedy myślę, że bardziej niż artystą jestem zwyczajny młodym chłopakiem. Spotykam się często z moimi przyjaciółmi z dzieciństwa, i wtedy rozmawiamy o naszych marzeniach, które mięliśmy kiedy byliśmy młodsi, albo o tym co nas czeka w przyszłości. Mam także przyjaciół dużo starszych ode mnie, rozmawiam z nimi całkiem często i jesteśmy ze sobą całkiem blisko.

5. Jakiego rodzaju osoby lubisz? Jako mężczyzna, co według ciebie sprawia, że mężczyźni wyglądają dobrze?
Jung Yunho: Czy jako mężczyzna czy jako osoba, lubię ten sam typ ludzi, tj. tych których słowa są zgodne z ich zachowaniem oraz tych na których słowach można polegać. Nie lubię zadawać się z ludźmi, którzy bez przerwy używają wymówek by usprawiedliwić siebie oraz z tymi, którzy starają się uzasadniać swoje złe postępowanie rozsądnymi pobudkami. Dla mnie ludzie, którzy nie zapominają swoich marzeń i ideałów, nawet wtedy kiedy się zestarzeją są cool. Może dlatego tak uważam, ponieważ sam jestem osobą, która cały czas patrzy do przodu i kieruje się w wyznaczonym kierunku dając z siebie wszystko. Stąd nie rozpraszam się łatwo, ani też nie zatrzymuje się, aby zrobić sobie przerwę. Chociaż trochę nad tym ubolewam, to jest to cześć mojego charakteru, która została już uformowana, dlatego nie mam wyboru [i nie mogę jej zmienić].

6. Jaka jest inna rzecz, która nigdy cię nie męczy, a nie jest twoją pracą?
Jung Yunho: To różni się w zależności od czasu. Nigdy nie będę miał dość wakacji oraz ruchu. Nadchodzi czas kiedy czuję, że muszę jechać rowerem do Bundang, albo podjechać tam [samochodem]; [Kiedyś] szedłem także cały dzień wzdłuż torów kolejowych.
7. Byłoby to dość szokujące, kiedy przypadkiem wpadlibyśmy na Uknow YunHo idącego wzdłuż drogi. Co robisz kiedy jesteś sam?
Jung Yunho: Czytam książki lub oglądam filmy. Czytam wszystko co wpadnie mi w ręce. Opowiadania, komiksy, książki związane z ekonomią, czytałem nawet encyklopedię (jego śmiech). Nie mam żadnego ulubionego gatunku filmowego, które oglądałbym [częściej] - lubię oglądać wszystkie filmy. To samo tyczy się muzyki, [słucham wszystkiego] od najnowszych trendów do starych przebojów muzyki popularnej. Jestem człowiekiem, który słucha [określonego gatunku muzyki] w zależności od tego jak się czuję w danym dniu. I zastanawiając się nad tym teraz, nawet jeśli nie byłem nigdzie ostatnio, myślę, że zawsze mam konkretny plan na wakacje.

8. Co przeważnie robiłeś w ostatnim czasie?
Jung Yunho: Są takie przedsięwzięcia, które znajdują się obecnie w trakcie planowania, chce dać z siebie wszystko, aby je zrealizować. Po nakręceniu video, które było wyświetlane na EXPO w Szanghaju w pawilonie koreańskim, miałem teraz tą sesję zdjęciową w Hong Kong'u. W porwaniu do innych prac [jakie do tej pory robiłem], każde z tych zajęć jest dla mnie czymś bardzo nowym, z czego się cieszę.

9. Czy mamy Cię nazywać UknowYunHo, czy Jung YunHo? Które imię mamy używać?
Jung Yunho: Czy to nie jest tak, że jest Uknow YunHo Jung YunHo? Myślę, że oba imiona są moje, więc niezależnie od tego jakim imieniem mnie nazywasz, to i tak to jest w porządku.

10. Czy było Ci bardzo ciężko, kiedy po raz pierwszy próbowałeś aktorstwa? Czy sprawiało Ci to tyle samo radości co występowanie na scenie?
Jung Yunho: Oczywiście, czułem że jest to trudne, z tego powodu, że to było coś mi nieznanego, ale bardzo mi się to spodobało. Jeśli chodzi o umiejętności aktorskie, to podczas pracy muszę się skupiać na niewielkich partiach, [poza tym] to był głównie okres w którym byłem w stanie lepiej zrozumieć i skorzystać z doświadczeń ludzi starszych ode mnie, i to był również czas w którym zaprzyjaźniłem się z Lee Yoon Ji, która jest starsza ode mnie.

11. Jaki cel chcesz osiągnąć jako aktor?
Jung Yunho: Mam nadzieję, stać się aktorem takim jak Johnny Depp (to byłby już tu czwarty azjatycki Johnny Depp na tym blogu... troje całkowicie mi tu wystarcza... :P). Uważam, że jest on prawdziwie utalentowany i ma swój unikalny i charakterystyczny styl, i jest kimś kto pokazuje nam za każdym razem nowe oblicze [w filmach w których występuje].

12. Jakie to uczucie, być z daleka od innych członków DBSK i pracować z ludźmi których nie znasz? Czy czujesz się przestraszony i samotny [kiedy musisz wykonywać nowe zadania sam]?
Jung Yunho: Skłamałbym gdybym powiedział inaczej [tj. że nie czułby się]. Ale [z drugiej strony] nie czułbym się z tego powodu bezradny lub niezdecydowany. Czy to wśród nowych rzeczy/sytuacji, czy to wśród nowych ludzi, jeśli nie traktujemy czegoś poważnie, to nigdy nie będziemy w stanie czegoś osiągnąć, zaprzyjaźnić się z nimi. To jest również powód, dla którego jestem zawsze szczery i poważny, kiedy idzie o dawanie z siebie wszystkiego co najlepsze i to zarówno ludziom, których spotykam, ale także rzeczom ,którymi się zajmuje.

13.Na ekranie, zostawiasz po sobie image osoby, która jest bardzo porządna/szczera/uczciwa.
Jung Yunho: Bycie artystą [w show biznesie] jest takim zajęciem, który nie zawsze pozwala zachowywać się porządnie. Nie jest łatwo postępować uczciwie cały czas. W każdym momencie na horyzoncie może pojawić się jakieś nieporozumienie, dlatego wkładam dużo siły, aby nauczyć się, jak będąc szczerym/uczciwym, mówić słowa, za które mogę wziąć odpowiedzialność. Nienawidzę czegoś żałować, dlatego chce dawać z siebie wszystko, aby potwierdzić swoje poglądy czynem.

14.Czy są jakieś różnice między Uknow Yunho którym widzimy na ekranie, a Jung Yunho w rzeczywistym życiu? Krótko mówiąc, co twoim zdaniem jest największym błędnym wyobrażaniem ludzi o Jung YunHo?
Jung Yunho: Jestem bardzo wdzięczny, że ludzie myślą, że jestem męski, że mam charyzmę i że jestem osobą posiadającą zdolności przywódcze. Pomimo, że posiadam wszystkie te cechy to w rzeczywistości, w stosunku do ludzi, którzy są mi bliżsi, jestem kimś, kto jest trochę kapryśny i błaznowaty. Pomimo tego, że podczas pracy, zdarza mi się płakać, pracuję ciężko, dając z siebie wszystko, aby zbliżyć się [tym samym] do perfekcji, to właściwie normalnie jestem kimś, kto jest niesforny i żywiołowy.
Yunho15 Zagraniczne przedsięwzięcia, telewizyjny serial, film czy muzyka, czy możesz nam zdradzić co zamierzasz robić w najbliższym czasie?
Jung Yunho: Jestem osobą, która łatwo wpada w ekscytację na scenie, niż ktokolwiek inny, dlatego z pewnością będę kontynuował tworzenie muzyki, nieważne jaki miałby to być styl. Oprócz tego, mam wiele innych planów. Mam do wyboru kilka możliwości, ale którą z form aktywności wybrać jako pierwszą , to nadal pozostaje w kwestii planowania/podjęcia decyzji. Prawdopodobnie będę chciał pokazać wszystkim nową stronę siebie. Mam nadzieję, że ci którzy dotychczas mnie obserwowali, poczekają cierpliwie i będą w stanie cieszyć się z tego [co im pokaże].

16. Czy zamierzasz dalej przeć naprzód? Czy może chcesz realizować w przyszłości rzeczy, które pragnąłeś zrobić wcześniej/początkowo.
Jung Yunho: Oczywiście, nawet teraz chce niezmiennie iść do przodu. Jestem typem, który wytrwale trzyma się swoich marzeń i który ma stale jakieś wyobrażenie przyszłości w swojej głowie - to sprawia, ze ciągle czuję się podekscytowany. Chcę kontynuować moją drogę naprzód. Po zdobyciu [jednej] góry będę w stanie zobaczyć większą górę. Nawet jeśli podczas wspinaczki zabraknie mi tchu lub będę zmęczony to po zniesieniu tych trudów, będę silniejszy niż przed [tą wspinaczką]. Kiedy będę się wspinał coraz wyżej, będę widział coraz to wyższe góry, [aż w końcu] będę w stanie zobaczyć świat z szerokiej perspektywy (i to sprawi mi radość). Jeśli teraz będę zmierzał w kierunku w którym chce iść, to w przyszłości nie będę miał do siebie żadnego żalu.

17. Czy jesteś zadowolony z tego ile masz obecnie lat?
Jung Yunho: Pomimo tego, że obecny czas [w moim życiu] jest dobry, to zdarzają się okresy kiedy chciałbym, aby czas płynął szybciej. To dlatego, ze po rozpoczęciu czegoś, jestem ciekawy ile z tego co sobie wcześniej zamierzyłem wypełniło się, co właściwie zostało osiągnięte. Chcę szybko zobaczyć jak daleko zaszedłem/w jakim położeniu się znajduję [względem swojego celu].

18. Chciałbym wiedzieć, czy są takie rzeczy za którymi bardzo tęsknisz?
Jung Yunho: [Jest to] Gwangju, miejsce w którym znajduje się mój dom rodzinny, ponieważ od czasu szkoły średniej, przebywałem w Seulu szkoląc się [w agencji ]. Tęsknię bardzo za moją rodziną, szczególnie za moją młodszą siostrą. W mojej pamięci zachowałem jej obraz jako uczennicy szkoły podstawowej, a teraz ona jest już dorosłą osobą. Pomimo tego, że jestem starszym bratem, w rzeczywistości było wiele sytuacji, kiedy to ja otrzymywałem od niej wiele siły i otuchy, stąd też czuje się wobec niej zobowiązany. Chciałbym spotykać się nią częściej, kupować jej dobre jedzenie i zabierać ją do fajnych miejsc.

19. Czy masz jakiś ideał osoby, którą chciałbyś się kiedyś stać lub może jest coś co chciałbyś mieć?
Jung Yunho: Chciałbym być dobrym ojcem. Osobą, którą darzę największym szacunkiem jest mój ojciec. Chciałbym się stać ojcem takim jak on był dla mnie. Moim marzeniem jest być ojcem w harmonijnej rodzinie. Myślę, że jest to najtrudniejsze zadanie do wykonania. Ponadto, odkąd byłem młody zawsze chciałem być kimś kto przynosi ludziom w desperacji nadzieję, i to się w ogóle we mnie nie zmieniło.

20. Mam poczucie, że ostatnio bardzo wydoroślałeś?
Jung Yunho: Mam nadzieję, że w porównaniu do przeszłości będę w stanie bardziej zastanowić się przed zrobieniem czegoś. Po zadecydowaniu w którą stronę pójdę, nie pozostaje innym nic innego jak [tylko] mi zaufać i uwierzyć we mnie.
http://everydaydbsk.wordpress.com
Marie Claire + MyYunho + baiduTVXQ
Tłumaczenie angielskie: kimuchi3005 @ OneTVXQ.com
OneTVXQ.com

Komentarze są moderowane. Wpisy z cyklu " link" + "zapraszam do mnie" będą usuwane.

6 komentarzy:

 1. No, no, faktycznie chłopak się rozkręcił podczas odpowiadania na pytania. Ale współczuję mu robienia sesji zdjęciowych o 3 nad ranem. jednak bycie sławnym cale nie jest takie łatwe jak się większości wydaje

  OdpowiedzUsuń
 2. wreszcie notka o Yunho ^^ czytałam jakiś czas temu ten wywiad, ale wiadomo, że przetłumaczony czyta się przyjemniej ;) a jeżeli chodzi o zdjęcia, myślę, że jest to jego jedna z najlepszych sesji do tej pory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No proszę jak nam chłopak wydoroślał:) i nie wstydzi się tego, że jest męski a nawet dumny z tego jest i z radością o 3 rano spaceruje sobie ajaj nawet ja taka twarda nie jestem normalnie ma chłopak u mnie respekt:P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym się chyba zachlastała czymś jakbym miała wstawać o 3 rano xD
  Jakoś tak, odniosłam wrażenie , że wymigał się od pytanie o reszce DBSK... w sumie, nic konkretnego nie powiedział.
  Ciekawa jestem jak tam relacje pomiędzy chłopakami bo coraz częściej słyszę, że już się nie przyjaźnią. Jeśli to prawda, to naprawdę szkoda... Straciliśmy zespół świetny.... Najlepszy w Azji. Może masz jakieś nowe wiadomości o nich? Bo jakoś tak cicho się zrobiło o tej sprawie z SM .. ona nadal trwa czy może już nie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Cóż, co do sprawy sądowej to nie wygląda to zbyt optymistycznie, jeśli na początku jeszcze wyglądało to tak, że całe JYJ chciało wynegocjować jakieś lepsze warunki umowy i nadal należeć do SM, to po majowej rozprawie, wygląda to tak, że całe JYJ chce na zawsze, definitywnie zerwać współpracę z SM i przenieść się gdzie indziej. I w sumie nie ma się co dziwić, bo kto, nawet po jakimś pozytywnym rozpatrzeniu (o ile to możliwe) takiej długiej i nieprzyjemnej sprawy, chciałby pracować w tym samym miejscu. Z drugiej strony pozostała dwójka czyli Changmin i Yunho, jak podawały niektóre źródła, coraz bardziej angażuje się w działania SM, inaczej mówiąc - im tam dobrze. A końca sprawy jak nie widać tak nie widać, każda ze stron nie chce popuścić. Ja się już zaczynam w tym wszystkim gubić, tj. kto co żąda, bo to co jakiś czas się zmienia. W maju SM wytoczyła grupie dodatkową sprawę, żeby ukrócić JYJ indywidualne przedsięwzięcia i żeby zapłacili za anulowany dużo wcześniej koncert. Ostatnio też coś nowego wypłynęło, to znaczy całe trio chce otrzymać kilka bilionów wonów, co jak dla mnie wielką sumą nie jest, ale podobno nadal nie jest to suma jaką chce ostatecznie otrzymać w ramach rekompensaty za niesprawiedliwe ich zdaniem wynagradzanie ich pracy na przestrzeni lat.
  Pojawiają się już także głosy fanów, że jeżeli ma to tak wyglądać, to grupa powinna się rozpaść, ale z jakąś godnością, tj. zagrać jakiś pożegnalny koncert, powiedzieć „żegnajcie” i rozejść się w jakiejś przyjaznej atmosferze....

  OdpowiedzUsuń
 6. ja nie chcę żeby się rozeszli nieeeeeee.....
  Ale z drugiej strony rozumiem ich, tez nie chciałabym na takich warunkach pracować, na jakich oni podobno musieli

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane.
Komentarze z linkami + "Zapraszam do mnie" będą usuwane.