sobota

włosy z głów...


a raczej peruki...
No właśnie, niedawno zauważyłam, że jakoś dużo koreańskich sklepów internetowych sprzedaje peruki, treski i sztuczne pasma włosów. W Japonii też na Rakutenie jest ich od zatrzęsienia, więc mnie trochę zastanowiło czy ich noszenie w rzeczywistości jest proporcjonalne do ich popularności w internecie, a co za tym idzie czy aby zawsze te wszystkie wystylizowane fryzury (szczególne u ulzzangów i gyaru/o) są "naturalne".

Ale zaczynając od początku, to już samych koreańskich sklepów internetowych z perukami naliczyłam siedem, a wiem że istnieje jeszcze co najmniej dwie znane marki. W Japonii najbardziej znanym producentem peruk (dla mężczyzn) jest chyba niejaki Lapin d'or. Doszłam do tego wniosku ponieważ zdjęcia z oficjalnej strony tej marki można właściwie znaleźć wszędzie.

To co najbardziej rzuca się w oczy, to że wszędzie jest bardzo duży wybór peruk dla mężczyzn, bo dla kobiet to w sumie nic nowego że jest duży wybór ( ale jakie są peruki dla kobiet!!! ciekawe jak z jakością, tj. czy tylko to na zdjęciach dobrze wygląda). Ja np. patrząc na większość tych peruk nie powiedziałabym, że są to sztuczne włosy. Niektóre z nich są naprawdę niezłe i wyglądają bardzo naturalnie. Patrząc na to co jest oferowane dla kobiet to jestem niemal pewna, że noszą je wszystkie koreańskie ulzzangi w wersji żeńskiej jak i japońskie gyaru.

Wiele znanych Koreanek, tj. dziewczyn z różnych grup k-popowych oraz aktorek nosi peruki, treski i sztuczne pasma włosów, ale zwykle ma to miejsce na występach scenicznych, sesjach zdjęciowych, na filmach w serialach i konferencjach prasowych. Niektóre je reklamują, jak np. Park SiYeon (Curlic). Ponoć w wielu przypadkach peruka to jest lepsze wyjście, gdy inną internatową jest ścinanie, farbowanie lub trwała ondulacja swoich naturalnych włosów,. Nie da się jednak ukryć, że noszenie peruki stało się po prostu modne. W Japonii szczególnie na czasie są peruki w kolorze blond w lokach lub falach, w Korei przeważają włosy bardziej proste, lekko "naturalnie" pofalowane na końcach - czarne, brązowe lub rude.

Ze sklepu internetowego
www.lapindor.co.jp


Tak więc nie ma co zazdrościć efektownych włosów Azjatkom, które zobaczyliśmy na uroczych zdjęciach czy filmach bo istnieje bardzo realne prawdopodobieństwo, że są one sztuczne. Im bardziej okazałe i idealne ułożone, tym jest bardziej pewne, że to tylko peruka.

Nie wiem jak to się ma do mężczyzn, niektórzy wprawdzie noszą je na użytek sceniczny, albo sesje fotograficzne (Lee Joon z MBLAQ był nawet był modelem dla jednej marki produkującej peruki), ale jeszcze jakoś nie słyszałam, żeby któryś się przyznał, że chodzi w nich na co dzień, ale kto ich tam wie.... :P

Jedno jest pewne Koreańczycy jak i Japończycy cudownie wyglądają w perukach w filmach i serialach historycznych/kostiumowych.

Oj tak, nie ma to jak pan Kang w peruce, ale moim zdaniem momentami trochę ona nienaturalnie wyglądała, tj. za gęsta jakby była... czyli Duelist

Jang Geun Suk w serialu Hong Gil Dong (2008)LinkKim Jae Wook w The Kingdom of The Winds (2008), ciekawe czy zarost też sztuczny ... :P
Dla tych co sobie chcą pooglądać peruki zamieszczam linki do kilku sklepów internetowych jakie udało mi się znaleźć:

Japońskie:
www.prisila.jp
www.lapindor.co.jp

Na Rakutenie:


Koreańskie( wprawie każdym z nich jest dział z męskimi perukami):
www.pinkage.co.kr
Linkkiboonup.com

http://gabalnara.com

www.gabalmania.com
www.funnywig.co.kr

Komentarze są moderowane. Wpisy z cyklu " link" + "zapraszam do mnie" będą usuwane.

5 komentarzy:

 1. Nie powiedziałabym , że te ich włosy na zdjęciach to peruki! A w życiu. Są bardzo naturalne i wyglądają na jak najbardziej prawdziwe. Peruka kojarzy mi się z burzą sztucznych włosów, jak u lalki Barbie, w kolorze rażącym(takie jak są na straganach sprzedawane)! :D
  Czy Kang musi we wszystkim dobrze wyglądać? I zgodzę się, chwilami w filmie te jego długaśne włosy wyglądały mało naturalnie. Ale muszę powiedzieć, że takie włosy do niego pasują.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Te peruki są piękne! Idealne do jakiegokolwiek cosplayu~ Ale pewnie strasznie drogie T^T

  W sumie nie dziwię się że coraz częściej sięgają po peruki, gdyby robili to samo z własnymi włosami to już dawno by im wypadły xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurde tak myślałam ,że z tymi włosami Joona coś nie halo -.-.Jak oglądałam zawsze filmiki na YT to często zastanawiało mnie skąd ma takie dziwaczne i trochę nienaturalne fryzury. Chociaż teraz to już chyba trochę przystopował z tymi perukami,albo po prostu wyładniał i tyle xD.
  Przejrzałam te stronki z tymi perukami i teraz mam wrażenie ,że wszyscy noszą peruki xD. No bo np. Jung Min nooo ten jego ostatni fryz to na peruke idealny?! No albo taki Mir w sumie też ma takie długie włosy zaczesane do góry, może też sobie coś przyczepił? Będę teraz większą uwagę zwracać na ich uczesanie :D hahaa

  OdpowiedzUsuń
 4. Wbrew pozorom, większość tych peruk nie jest jakoś bardzo droga, powiedziałabym nawet że jak na peruki to są one raczej w przystępnych cenach, dlatego zastanawiałam się jak to jest z ich jakością. Ceny w koreańskich sklepach zwykle mieszczą się w przedziale 140-200 zł za długie włosy, a krótkie są jeszcze tańsze (na japońskim Prisila.jp ceny za długie włosy to ok 300zł). Z tym, że są to na pewno włosy sztuczne. Peruki z prawdziwych włosów to spory wydatek, bo ceny zaczynają się od 300 dolarów za krótkie włosy. Ale większość z tych peruk, które widzicie są właśnie sztuczne, dlatego ich ceny są przystępne. Chodzi pewnie żeby bawić się swoim wizerunkiem i mieć kilka takich peruk, a nie wydawać krocie na jedną ale "prawdziwą". Poza tym jeśli idzie o peruki z prawdziwych włosów to jest mały wybór i zwykle nie są one tak bardzo efektowne.

  Jeśli ktoś rozważa zakup takiej peruki, to polecałabym aby zajrzał na yesstyle.com, tam cena za perukę o długich włosach to 78 dolarów, a wybór też jest ogromny, a koszt przesyłki do Polski to 20 dolarów.

  http://www.yesstyle.com/en/list.html?q=wig&ss=120&bpt=48#/sb-158/vn-33/pn-1

  Można też spróbować swoich sił na Rakutenie, czyli takim naszym polskim Allegro, który od zeszłego roku otworzył się na cały świat i można bez przeszkód kupować wszystko co japońskie, bo strony są tłumaczone na kilka języków i nawet ceny są przeliczane od razu na złotówki.

  http://search.borderless.rakuten.com/borderless/search.action?st=&t=new&tl=0&k=wig

  Wspominana we wpisie koreańska strona pinkage.co.kr też oferuje wysyłkę zagraniczną, a i stronę można wyświetlić w języku angielskim. Z tego co widziałam powyżej 50 dolarów jest wysyłka za darmo, a poniżej koszt przesyłki to 5 dolarów i można płacić paypalem.

  OdpowiedzUsuń
 5. olinek okrąglinek30 kwietnia 2011 21:25

  A ja specjalnie zapuszczam włosy, żeby sobie potem je kręcić i uzyskać efekt fal jak na zdjęciach...ehh a okazało się, że to peruki...no cóż, ale chociaż w pewnym stopniu będę próbować coś uzyskać...trochę się zawiodłam, ale peruki niczego sobie ^^

  A ja myślałam, że Jang Geun Suk do Hong Gil Dong specjalnie zapuścił włosy i ma takie ładne

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane.
Komentarze z linkami + "Zapraszam do mnie" będą usuwane.